Проблеми реалізації соціальних та економічних прав людини
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-2607.2018.21-24Ключові слова:
верховенство права, права людини, соціальні та економічні праваАнотація
У статті розглянуто проблеми реалізації соціальних та економічних прав людини в контексті Загальної декларації прав людини, а також їхній зв’язок із громадянськими та політичними правами. Звернено увагу на певні суперечності між принципами, закріпленими в Декларації. Порушено питання гідності, культурних відмінностей та справедливості в розподілі суспільних благ. Розглянуто можливість залучення не тільки держав, а й міжнародних підприємств до подолання бідності, можливі шляхи впровадження соціальних та економічних прав на локальному та глобальному рівнях.
Матеріал надійшов 10.04.2018
Посилання
- Universalna deklaratsiya prav lyudyny, [Universal Declaration of Human Rights] (1948, desember 10)
- Koziubra, M. I. (2010). Verkhovenstvo prava i sotsializatsiya derzhav. Naukovi zapysky NaUKMA. Yurydychni nauky. (103). Kyiv: NaUKMA. [in Ukrainian].
- Zakon pro pravo ta blahopoluchchya YES[EU Law and Welfare State] (2011) Oxford University Press. [in English].
- Richnyy zvit Svitovoho banku 2017 roku. [The World Bank Annual Report 2017] Vashynhton, okruh Kolumbiya: Svitovyy bank, Retrieved from https://openknowledge.worldbank.org, [in English].
- Zvit pro hlobalʹnu konkurentospromozhnistʹ na 2013-2014 roky [The Global Competitiveness Report 2013-2014] Vsesvitniy ekonomichnyy forum v ramkakh Hlobalʹnoyi merezhi z konkurentospromozhnosti ta benchmarkinhu World Economic Forum within the framework of The Global Competitiveness and Benchmarking Network, Retrieved from www.weforum.org/gcr [in English].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Viktor Kushyk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати опублікований твір з обов’язковим посиланням на його авторів та його першу публікацію в цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного поширення твору в тому вигляді, в якому його було опубліковано в журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на його першу публікацію.
Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).