Типові слідчі ситуації, що виникають під час розслідування незаконного заволодіння транспортним засобом, встановлення його місцезнаходження та причетних до цього злочину осіб
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-2607.2019.3.88-93Ключові слова:
незаконне заволодіння, транспортний засіб, типова слідча ситуація, слідчі (розшукові) дії, оперативно-розшукові заходи, профілактичні заходиАнотація
Статтю присвячено питанням визначення типових слідчих ситуацій, що складаються на початковому етапі розслідування незаконного заволодіння транспортним засобом. Зазначено та послідовно проаналізовано ці ситуації залежно від способу та характеру вчинення злочину, встановлення місцезнаходження транспортного засобу та осіб, причетних до незаконного заволодіння ним. Визначено процесуальні дії, які потрібно провести під час вирішення кожної типової слідчої ситуації, обґрунтовано їхню мету й послідовність проведення та висвітлено засоби, застосування яких спрямоване на досягнення позитивного результату. Звернено увагу на потребу проведення оперативно-розшукових заходів, спрямованих на встановлення всіх фактичних даних та обставин вчиненого злочину. Надано практичні рекомендації щодо запобігання незаконним заволодінням транспортними засобами та їх поєднання з організаційними заходами, застосовуваними з урахуванням конкретної обстановки, які найбільш ефективно сприяють профілактиці цього виду злочинів.
Матеріал надійшов 03.03.2019
Посилання
- Moyseeva T. F. (2010). Kompleksnoe kryminalistychne doslidzhennya doslidnytsʹkykh potokiv lyudyny [Comprehensive forensic investigation of human traces of fat]. M. [in Russian].
- Nykolaychyk N. I. (2009). Metodyka rassledovanyy krazh [Theft Investigation Technique]. Mynsk. [in Russian].
- Luzhyn I. M. (2008). Nekotoryye aspekty kriminalisticheskoy kharakteristiki i mesto v ney dannykh o sokrytii prestupleniya [Some aspects of forensic characterization and the place in it of data on crime concealment]. Krymynalystycheskaya kharakterystyka prestuplenyy – Forensic characteristics of crimes. Moscow. [in Russian].
- Patrelyuk D. A. (2012). Rozsliduvannya nezakonnykh zavodiv transportnymy zasobamy, vchynenymy nepovnolitnimy. [Investigation of illegal possession of vehicles committed by minors]. Dnipropetrovsk: FOP Lopatnikov S. H. [in Ukrainian].
- Malynovska T. M., Tykhonenko L. L. (2015). Nezakonne zavolodinnya transportnymy zasobamy: osoblyvosti dosudovoho rozsliduvannya: nauk. rek. [Illegal possession of vehicles: features of pre-trial investigation]. Kharkiv. URL: http://dspace.univd.edu.ua/xmlui/bitstream/handle/123456789/1238/nezakonne_zavolodinnya_transportnimi_zas.pdf?sequence=2&isAllowed=y (Accessed 28.02.2019). [in Ukrainian].
- Obraztsov V. A. (2008). Krymynalystycheskaya kharakterystyka prestuplenyya: dyskussyonnye voprosy y puty ykh reshenyya [Forensic characterization of crimes: controversial issues and their solutions] Krymynalystycheskaya kharakterystyka prestuplenyy – Forensic characteristics of crimes. Moscow. [in Russian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Nadiya Morhun, Viktoriya Sedakova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати опублікований твір з обов’язковим посиланням на його авторів та його першу публікацію в цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного поширення твору в тому вигляді, в якому його було опубліковано в журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на його першу публікацію.
Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).