Проблеми забезпечення охорони таємниці приватного життя під час зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-2607.2019.3.120-126Ключові слова:
досудове розслідування, негласні слідчі (розшукові) дії, зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, збирання доказів, права людиниАнотація
У статті на підставі аналізу положень теорії пізнання проаналізовано низку аспектів щодо до-тримання прав і свобод людини, непоширення відомостей щодо її приватного життя під час зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж як негласної слідчої (розшукової) дії. Досліджено її зміст та унормування в міжнародно-правових документах, Конституції України, законах України, рішеннях Європейського суду з прав людини з огляду на визначення прав і свобод особи, що потребують законодавчого захисту, та неприпустимість їх порушення під час досудового розслідування. За результатами узагальнення матеріалів кримінальних проваджень розкрито безпосередні завдання цієї негласної слідчої (розшукової) дії. Визначено необхідність дотримання міжнародних стандартів, встановлених рішеннями Європейського суду з прав людини, під час розв’язання питання про надання дозволу на втручання в приватне спілкування. На підставі викладеного аргументовано та запропоновано зміни до ст. 263 Кримінального процесуального кодексу України.
Матеріал надійшов 25.02.2019
Посилання
- Stefaniv Nadiia. (2013). Dotrymannia prav osoby pry nadanni dozvolu na vtruchannia v pryvatne spilkuvannia: Praktyka Yevropeіskogo sudu z prav liudyny [Observance of the rights of a person when granting permission to interfere in private communication: the practice of European Court of Human Rights]. Slovo natsionalnoi shkoly suddiv Ukrainy – The word of the National Judges’ School of Ukraine, 1 (2), 32-38 [in Ukrainian].
- Zakharov E. E. Proslushyvanye telefonov v mezhdunarodnom prave y zakonodatelstve odynnadtsaty stran. [Telephone Tapping in international law and legislation of eleven countries]. Retrieved from: http://www.hro.org/editions/phone/index.htm [in Ukrainian].
- Praktyky Yevropeiskoho Sudu z prav liudyny. Rishennia. Komentari [Practices of the European Court of Human Rights. Decision. Comments]. Retrieved from: http://eurocourt.in.ua/Article.asp?AIdx=433 [in Ukrainian].
- David Murgio (1996). Proslukhovuvannia telefonnykh rozmov v mizhnarodnomu pravi ta semy yevropeiskykh krainakh. Khelsinkskyi fond z prav liudyny [Telephone Tapping in International Law and Seven European Countries. The Helsinki Foundation for Human Rights]. Warsaw, Poland. Retrieved from: wwvv.hro.org/editions/phone/index.htm.
- Pro operatyvno-rozshukovu diialnist: : Zakon Ukrainy. [On operational-search activity: the Law of Ukraine], 18.02.1992. № 2135-XII. Retrieved from: http:// zakon.rada.gov.ua/go/2135-12 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Zhanna Udovenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати опублікований твір з обов’язковим посиланням на його авторів та його першу публікацію в цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного поширення твору в тому вигляді, в якому його було опубліковано в журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на його першу публікацію.
Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).