До проблеми перепиняльного характеру виборчих строків
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-2607.2021.7.28-32Ключові слова:
виборчий процес, виборчі процедури, реєстрація кандидатів, строки оскарження, виборчі спориАнотація
Статтю присвячено дослідженню перепиняльного характеру строків виконання виборчих процедур (виборчих строків).
Визначення правової природи виборчих строків має важливе практичне значення. Перепиняльними прийнято називати строки, які мають бути жорстко дотримані, тобто не підлягають продовженню чи поновленню. Дії, які мали бути вчинені протягом такого строку, вчинені після його закінчення, не можуть мати юридичних наслідків. Відсутність нормативного припису щодо можливості продовження чи поновлення деяких виборчих строків разом із усвідомленням швидкоплинності і незворотності виборчого процесу та аналогією зі строками, визнаними перепиняльними нормативно, дає підстави правозастосовним органам поширювати такий характер на усі виборчі строки.
Практика правозастосування засвідчує різні підходи до розуміння характеру виборчих строків: хоча їх перепиняльний характер завжди декларується, однак не у всіх випадках дотримується. Тому постає проблема пошуку критерію, який дозволив би розділити строки виконання тих чи інших виборчих процедур відповідними суб’єктами виборчого процесу на перепиняльні, з одного боку, і такі, що є зобов’язальними, однак можуть бути продовжені, з іншого. У статті запропоновано такий критерій.
Посилання
- Barskii, V. “Konstitutcionnoe protcessualnoe pravo” [“Constitutional procedural law”]. In Problemy sovremennoi konstitutcionalistiki [Problems of modern constitutionalistics], ed. by M. F. Orzikh, 292–323. Kyiv: Yurinkom Inter, 2012 [in Russian].
- Kliuchkovskyi, Yu. “Electoral process: temporal aspect.” Publichne pravo [Public Law] 4(16) (2014): 9–20 [in Ukrainian].
- Kliuchkovskyi, Yu. Pryntsypy vyborchoho prava: doktrynalne rozuminnia, stan ta perspektyvy zakonodavchoi realizatsii v Ukraini [Principles of electoral law: doctrinal understanding, state and prospects of legislative implementation in Ukraine]. Kyiv: Vaite, 2018 [in Ukrainian].
- Stavniichuk, M. “Stroky u vyborchomu protsesi: pravovi problemy vyznachennia poniattia, klasyfikatsii ta obrakhunkiv” [“Terms in the election process: legal problems of concept definition, classification and calculations”]. Pravo Ukrainy [Law of Ukraine] 10 (2003): 21–8 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Yurii Kliuchkovskyi
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати опублікований твір з обов’язковим посиланням на його авторів та його першу публікацію в цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного поширення твору в тому вигляді, в якому його було опубліковано в журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на його першу публікацію.
Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).